Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Procedura przyjęcia

Jeżeli zdecydowaliście się Państwo zamieszkać w naszym Domu, to w pierwszej kolejności należy złożyć podanie w Ośrodku Pomocy Społecznej z prośbą o skierowanie do DPS. Pracownik socjalny ośrodka przeprowadzi z Państwem wywiad środowiskowy, w celu wydania decyzji kierującej do naszego Domu. Następnie dokumenty przekazywane są do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie, który wyda decyzję o umieszczeniu w Domu. W nagłych wypadkach, wynikających ze zdarzeń losowych skierowanie do Domu Pomocy Społecznej może nastąpić w trybie pilnym.

Pobyt w Domu Pomocy Społecznej jest odpłatny, a wysokość odpłatności ustala Ośrodek Pomocy Społecznej, biorąc pod uwagę sytuacje wnioskującego.

Opłatę za pobyt w domu wnoszą, w zależności od sytuacji:

  1. Mieszkaniec, nie więcej jednak niż 70% (renty, emerytury, itp.),
  2. następnie:  Małżonek, dzieci lub rodzice - według określonego kryterium dochodowego wynikającego z ustawy o pomocy społecznej – w wysokości różnicy między średnim miesięcznym kosztem utrzymania w DPS, a opłatą wnoszoną przez osoby zamieszkujące,
  3. lub Gmina, z której osoba została skierowana do DPS – również w wysokości między średnim miesięcznym kosztem utrzymania w DPS, a opłatą wnoszoną przez osoby jak wyżej.

 

Istnieją sytuacje, w których rodzina mieszkańca nie ponosi opłat.

Dzieje się tak w przypadku:

  • osoby samotnie gospodarującej, jeżeli dochód jest wyższy niż 300% kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, jednak kwota dochodu pozostająca po wniesieniu opłaty nie może być niższa niż 300% tego kryterium,
  •  osoby w rodzinie, jeżeli posiadany dochód na osobę jest wyższy niż 300% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, z tym że kwota dochodu pozostająca po wniesieniu opłaty nie może być niższa niż 300% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie.

O tym, co oferuje i jak wygląda nasza placówka,
najlepiej przekonać się osobiście,
przychodząc do nasod poniedziałku do piątku w godzinach 700 – 1500.
Można również zasięgnąć informacji u pracownika socjalnego.

 

 

Nasza placówka

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny