Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Informacja o placówce

Ponieważ nie każdy ma możliwość i czas na wizytę, postanowiliśmy przybliżyć Państwu ofertę naszej placówki.

Dom Pomocy Społecznej Magnolia położony jest w centrum osiedla „Kopernik” miasta Głogowa. Lokalizacja placówki zapewnia mieszkańcom dostęp do większości usług niezbędnych dla codziennego życia (przychodnie, poczta, biblioteka, kościół, sklepy, apteki, itd.) Dom Pomocy Społecznej Magnolia w Głogowie jest budynkiem czterokondygnacyjnym z windą oraz licznymi przystosowaniami dla osób niepełnosprawnych m.in. w postaci podjazdów dla wózków inwalidzkich. Placówka zapewnia usługi opiekuńcze, bytowe, wspierające w oparciu o doświadczoną i wykształconą kadrę pracowników, która służy całodobową pomocą oraz fachową opieką.

 Lokale przeznaczone do zamieszkania to w większości  pokoje 1 osobowe, wyposażone w każdym pomieszczeniu budynku w system przyzywowo-alarmowy i przeciwpożarowy.
W każdym mieszkaniu jest łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy mieszkaniec ma możliwość swobodnego zagospodarowania przestrzeni w pokoju.

Zapewniamy  naszym mieszkańcom  pełne  wyżywienie:
-śniadanie,
-obiad,
-podwieczorek ,
-kolację.

Dla osób na diecie przygotowujemy  indywidualne zestawy. Posiłki podawane są w przestronnej jadalni lub dostarczane do pokoi mieszkańców.

W  Domu znajdują się także:

- jadalnia oraz aneksy kuchenne, w których można samodzielnie przygotować posiłek,
- gabinet medycznej pomocy doraźnej,
- pokój gościnny,
- biblioteka,
- pomieszczenia do terapii zajęciowej,
- aneksy telewizyjne na każdym piętrze,
- pralnia,
- kaplica, w której odprawiane są nabożeństwa i spotkania z księdzem Kapelanem,
- rehabilitacja, gdzie usługi specjalistyczne świadczą: magister rehabilitacji, technik fizjoterapii, masażysta, fizjoterapeuta.

Do dyspozycji pensjonariuszy zatrudnieni są: 

  • opiekunowie,
  • pracownicy socjalni,
  • pielęgniarki,
  • pokojowe,
  • terapeuci,
  • personel działu żywienia
  • praczki.

Mieszkańcy od samego początku pobytu w Domu otoczeni są troskliwą opieką. Posiadają przydzielonego pracownika pierwszego kontaktu, do którego mogą się zwrócić z  każdą sprawą.

    W ramach terapii zajęciowej działa  pracownia, w której mieszkańcy malują, wyplatają oraz wykonują różne inne prace w miarę swojej sprawności fizycznej oraz zainteresowań. Terapia prowadzona jest także indywidualnie w pokojach osób leżących. Dla mieszkańców organizowane są spotkania integracyjne, zajęcia z muzykoterapii, gry i zabawy planszowe, wyjścia na  spacery,  wycieczki, urodziny osób w danym miesiącu, zabawy zarówno na terenie Domu jak i w zaprzyjaźnionych  ośrodkach. Prezentowane są także przedstawienia w wykonaniu dzieci i młodzieży przedszkoli i szkół.  Ponadto mieszkańcy mają możliwość korzystania z biblioteki, w której znajdą ciekawy i obszerny księgozbiór oraz udział w turniejach rozgrywanych w zaprzyjaźnionych z naszym Domem placówkach. 

    W placówce znajdują także zabezpieczenie osoby
z zaawansowaną demencjąoraz z chorobą Alzhaimera 
.
Możliwe jest to w stworzonych dla potrzeb pensjonariuszy o powyższych schorzeniach właściwych warunkach Oddziału o Szczególnym Nadzorze,
gdzie prowadzona jest odrębna terapia zajęciowa i opieka.

  • Dla kogo: osób przewlekle somatycznie chorych oraz niepełnosprawnych fizycznie 
  • Liczba miejsc: 110

Nasza placówka

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny